Depressziót okozhat, mégis sokakat rabul ejt a közösségi média


Nagyobb eséllyel alakulhat ki a depresszió, ha kényszeresen pörgetjük a közösségi oldalakat.

Számos kutatás foglalkozott már a kontroll nélküli tartalomfogyasztás és a depresszió kialakulása közötti kapcsolattal, most azonban egy tanulmányban az egyéni személyiségjegyeket is figyelembe vették.

A depresszió világszinten az egyik vezető halálok: minden hatodik embernél kialakul, először jellemzően a tizenéves kor végén, a húszas évek elején jelentkezik, de akár élethosszig is tarthat, ráadásul nemcsak az alaphangulattal, hanem más fizikai tünetekkel is összefüggésbe hozható, olyanokkal például, mint a szívbetegség, a rák és a cukorbetegség.

A depressziót számos tényező befolyásolhatja, beleértve az életkörülményeket, a szervezetben jelenlévő gyulladásokat, a hormonszintet és a genetikai hajlamot, de az elmúlt években a közösségi médiahasználattal is összefüggésbe hozták, ugyanis a fiatalok az Egyesült Államokban átlagosan 2-4 órát töltenek a közösségi médiatartalmak fogyasztásával, de vannak, akik akár napi nyolc órán keresztül aktívan használnak bizonyos alkalmazásokat.

forrás: https://www.napi.hu/tech/depresszio-kozossegi-media-kutatas-fiatalok.770419.html

Yahuah Útja Egyesület 1% adó
Adószám: 19140094-1-03
Technikai szám: 2594
Yahuah Útja Egyesület 1% adó
Adószám: 19140094-1-03
Technikai szám: 2594

Az oldal fenntartása rengeteg munkával, illetve költségekkel jár. Amennyiben szeretnél nekünk segíteni az igazság terjesztésében, Töltsd ki az űrlapot, majd a megadott email címre elküldjük a szükséges adatokat az utaláshoz. Köszönjük!

Ezen weboldal megtekintéséhez el kell fogadnod Szabályzatunkat. Ezen kívül az infobubble.hu sütiket használ a weboldal működtetése, elemzése, használatának megkönnyítése és a releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. Az oldal meglátogatásához el kell fogadnod ezen sütik használatát is. Erről bővebb tájékoztatást az Adatkezelés menüben olvashatsz.