Több, mint egy évtized után otthagyja a Google-t, hogy szabadon beszélhessen a mesterséges intelligencia veszélyeiről a terület egyik úttörője és nagy tiszteletnek örvendő tudósa, Dr. Geoffrey Hinton.
Technikai ugrások terén az elmúlt évtizedek az internet és a böngészők elterjedéséről, majd az okostelefonokról szóltak, de az ezek okozta változások sehol sincsenek az ember szellemi képességeit megközelítő szoftveres modellektől, amelyek gyógyszerek fejlesztésétől az oktatásig minden területen áttörések sorához vezetnek majd. A fehérjék szerkezetének leírását ugyan nem annyira látjuk, mint a kiváló minőségű dezinformációt. A területen tevékenykedőket minden esetre nem hagyja nyugodni a gondolat, hogy valami igazán veszélyes dologgá válhat, amin dolgoznak.
Legutóbb csak a nukleáris fegyverkezés hajnalán léptek fel ilyen mennyiségben és minőségben az emberi civilizáció sorsáért aggódó tudósok. A hasonlóság sem véletlen: Hinton szerint a Microsoft és Google küzdelme gyorsan globális versennyé alakulhat, aminek csak globális szabályok és egyezmények szabhatnak határt. Az atomfegyverek előállítása olyan ipari infrastruktúrát feltételez, ami az űrből is jól látható, mesterséges intelligenciát azonban tökéletes titokban is lehet fejleszteni.